Happy žmurká. Už je zajtra? Uahhh on sa naťahuje a chúli sa vo svojom pelechu. Trochu sa tam zdrží a zrazu ho napadne: Dnes je prvá hodina v psej škole. Už týždne sa na to teší. Naháňať sa za všetkými loptičkami a palicami, to bude určite super! A hop, už je na štyroch, obzerá sa a premýšľa, kde je jeho pán Oliver. Zaspal?

Happy beží do spálne a postrčením labkou otvára dvere. Tam je Oliver. Leží a chrápe! Happy jedným skokom vyskočí na posteľ a šťuchne Olivera nosom. Otočí sa, zíva a povzdychne si: „Čo sa deje? Prečo ma budíš o tomto čase? Ešte je hlboká noc!“ Happy si myslí, že nepočuje dobre. Ako mohol Oliver zabudnúť, že dnes je prvý deň v škole?

Oh, Happy je nervózny, že nebudú v parku načas! Vyskočí z miestnosti, na chvíľu sa zastaví a zamyslí sa. Najlepšie je ísť do psej školy sám. Oliver určite celé dopoludnie opäť nevylezie z postele. A tfuu, je preč z domu. Celú cestu uteká a dokonca zabudne pozdraviť Felixa, susedovho nemeckého ovčiaka.

Keď Happy príde do parku zadýchaný, vidí, že všetky ostatné malé psíky sú už tam. Každý hrdo a plný očakávania sedí vedľa svojho pána a netrpezlivo čaká, kým sa lekcia konečne začne. Happy sa k nim rúti a zrazu sa zastaví: Kam si má sadnúť, je úplne sám. Za všetko môže Oliver. Prečo nemôže byť ako všetci ostatní? Happymu steká slza, ale keď sa otočí, aby utiekol, počuje, ako naňho niekto volá. Je to Sebastian, riaditeľ psej školy, a zavolá naňho: „Happy, čo to robíš, príď k nám, hodina sa začína.“ Happy neisto príde k zvyšku skupiny a skľúčene sa pozerá na zem. „Čo si asi všetci myslia?“

Príde k nemu ďalší malý pes: „Happy, čo je? Nemusíš byť z toho smutný! Nie je to tvoja chyba, ak tvoj pán neprišiel s tebou.“ Sebastián zavolá Happyho a s úsmevom na perách hovorí: „Dnes budem tvoj pán ja a budeš môcť veľa behať.“

Happy prekvapene zdvihne zrak. Sebastián ho určite veľa naučí, možno aj balansovať na úzkej kladine. Pri pomyslení na všetko nové, čo sa chystá objaviť, sa jeho smútok vyparí a radostne šteká.

Teraz, keď sú tam všetci, môže lekcia začať: Raz, dva, tri a psy sú rozdelené na všetky strany.